نگاهی به مسابقه اتومبلیرانی رالی گروه B

اما از ویژگیهای بارز درون کابین پژو 205 نسل اول، میتوان به صفحه پشت آمپر اشاره کرد که در مرکز آن نشانگر سرعتس

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

اما از ویژگیهای بارز درون کابین پژو 205 نسل اول، میتوان به صفحه پشت آمپر اشاره کرد که در مرکز آن نشانگر سرعتسنج دیده میشود و در کنار آن یک ساعت آنالوگ توجه را به خود جلب میکند. گفتنی است شتاب صفر تا صد برای این نسخه 14.6 ثانیه و حداکثر سرعت 164 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر اکوبوست فورد فیستا نسخه MkVII ST، حدود 180 اسب بخار (حداکثر 197 اسب بخار) قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور تولید میکند. متاسفانه به دلیل دیرکرد فورد در عرضه RS200، این خودرو فرصت آن را نیافت تا پیش از برچیده شدن رده B موفقیتهای لازم را کسب کند. کمپانی پژو برای سهمخواهی بیشتر مدل 205 از بازار در مقایسه با رقبا، طیف وسیعی از انواع پیشرانه را طی سالهای عرضه برای این خودرو درنظر گرفته بود. فن به منظور رادیـاتور پیکان, اینجا کلیک کنید بیشتر شدن کشش کم شدن صدای موتور.

به دلیل استقبال شدید مردم از این خودرو اما تیراژ نهایی M3 بسیار بیشتر از حد نهایی شده، به مرز 15 هزار دستگاه رسید و علاوه بر این به دلیل موفقیت این خودرو، عرضه و ساخت نسلهای بعدی آن نیز تضمین شد. برای اخذ تاییدیه نیز نمونه خیابانی آن با کیت بدنه و بالهای خاص عرضه شد که تنها اندکی بیش از 200 اسب بخار قدرت داشت. این خودرو به لطف پیشرانه توربو 400 اسب بخاری، سریعترین خودرو خیابانی جهان لقب گرفت و به سرعت نمونههای ساخته شده آن به فروش رسیدند و سودی برای فراری جمع کردند که در نهایت برای ساخت مدلی همانند F40 نیز صرف شد. مهمترین گونههای 405 عبارتاند از: GE, GL, GR, GLD, GRD, GLDt, GRDt, GTDt, GRi, Sri, GTX,GLX, Mi16, Mi16x4,STi, STdt و در کنار نمونههای کمتر شناختهشدهای همانند Hunter, Quasar, Caddywagon, برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید Style و Executive. در پایان دهه شصت بود که قرارداد واردات و مونتاژ پژو 405 بین ایرانخودرو و پژو منعقد شد. فورد برای موفقیت در مسابقات تورینگ دست به دامان کازورث شد و در نهایت یک ابر Sierra را راهی میدان کرد. پژو 205 T16 یکی از خودروهای حماسی دهه 1980 میلادی بود و در طول مسابقات این دهه توانست رقبای مشهوری همچون آئودی کواترو، لانچیا دلتا S4 یا فورد RS2000 را شکست دهد.

لانچیا در دهههای 70، 80 و 90 میلادی نمونههای متعددی را برای گرفتن تاییدیه FIA و شرکت در مسابقات رالی طراحی کرد که شاید استراتوس، فولویا HF و دلتا S4 و اینتگراله مشهورترین آنها باشند. همچنین همانطور که گفته شد این خودرو از نمونههای وارداتی است که تنها به تعداد بسیار محدودی وارد کشور شده است، از همین رو قطعات موتوری و تزئیناتی داخل کابین نیز با نمونههای مونتاژ شده توسط ایرانخودرو متفاوت هست که همین موضوع نگهداری آن را دشوارتر خواهد کرد. با آنکه 037 براساس شاسی مدل بتا مونته کارلو شکل گرفته بود، اما لانچیا مجبور شد تا تعداد محدودی از نمونه خیابانی 037 را نیز تولید کند که در حقیقت گونه تضعیف شده نمونه رالی بودند. با این حال این 037 بود که توانست آئودی را در دوران اوجش شکست دهد و آخرین خودرو دیفرانسیل عقب فاتح مسابقات رالی لقب بگیرد. سلطان مسابقات رالی دهه 80 اما آئودی اسپرت کواترو بود که به روایتی اولین خودرو دودیفرانسیل مسابقات رالی نیز شناخته میشود. همچنین یک نمونه بسیار قدرتمند هم که از این خودرو تولید شد که با نام 205 T16 Evo 2 شناخته میشود. ببینید یک آهوی مادر به ظاهر مهربان و آرام چقدر… تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ و متعلق به سایت تیتربرتر می باشد .

دلار به کانال های بالاتر می رود؟ چه عواملی باعث تعلل ورزی در افراد می شود؟ نمای عقب 205 نیز به تبعیت از سایر محصولات پژو در آن زمان، دارای یک پوشش پلاستیکی مشکی رنگ روی در صندوق بوده که مشابه آن را در پژو 405 جیال نیز مشاهده کردهایم. از ابتدا تا سال 1391 ایسیوهای والئو J34 معروف به والئو شیاری با دریچه گاز برقی روی 206 تیپ 3 ارائه شدند.داموس ایسیو فوق دارای 800 عدد مپ کنترلگر موتور هستند که با دسترسی به اکتان بالا میتوانند موثر واقع شدند اما در مواجه به اکتان پایین ایسیوهای والئو j34 دچار کپ کردن مکرر، استارت سرد صبگاهی، تاخیر دریچه گاز آزار دهنده و کپ ابتدای حرکت میشوند.ایسیو والئو جی 34 پژو 206 تیپ 3 بعد از چند سال کارکرد دچار قلع مردگی برخی از آی سی ها میشود و نیاز به اورهال نیز دارد.ایسیو 206 تیپ 3 دارای انواع مختلف کروز ساپورت و جانسون است.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با این سایت وب سایت خود باشید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 6 اردیبهشت 1402


avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402