9 چیز مشترکی که با چادر مسافرتی دارید

حمل چادر مسافرتی برای مسافتهای طولانی بسیار مهم است. نکته مهم آن است که هر چه ارتفاع گنبد بیشتر باشد آسیب پذی

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

حمل چادر مسافرتی برای مسافتهای طولانی بسیار مهم است. نکته مهم آن است که هر چه ارتفاع گنبد بیشتر باشد آسیب پذیری اش نیز در مقابل باد بیشتر می شود. چادر کمپ می تواند ظرفیتی در حدود ۲۰ نفر داشته باشد . اغلب کمپ های تفریحی مشهد در طرقبه و شاندیز برگزار می شود. بازار رضا گشت و گذاری از نوع متفاوت را پیش روی گردشگران قرار می دهد. جنس پارچه 100% پلی استر است و از آنجایی که رنگ چادر سبز است، می تواند از ورود نور خورشید به داخل چادر جلوگیری کند و به شما این امکان را می دهد که از استراحتی راحت لذت ببرید. این را هم در نظر داشته باشید که معمولا چادر های اتومات سبک تر هستند. به این صورت که با ثبت نام در این تور هم می توانید از جاذبه های طبیعی یک مقصد مشخص دیدن کنید، هم شب را در اقامتگاه های بومگردی موجود در روستاهای آن منطقه بمانید و از غذاهای محلی آنجا میل کنید.

بخشی از البرز غربی و البرز شرقی و تمامی البرز مرکزی در این محدوده قرار دارد و شیب زمین از منطقه کوهستانی به سوی جلگه و دریا کاهش مییابد. مثلا چادر مسافرتی خانوادگی با چادر مسافرتی کوهستانی متفاوت است. چادرهای کوهستانی ارتفاع کمتری در حدود ۹۰ سانتی متر دارند اما ارتفاع چادر های مسافرتی خانوادگی معمولا بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتی متر و بیشتر است تا رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود. آذربایجان، تاجیکستان، ترکمنستان و روسیه در حوزه CIS و آلمان، ایتالیا، آمریکا و اسپانیا نیز ظرفیت بالایی برای صادرات چادر مسافرتی دارند. آنان این تئوری را پیشنهاد میکردند که قیمت بالای نفت، باری بر روی ژاپن و اروپا و به سود آمریکا است. مورخان ارمنی عصر ساسانی همچون موسی خورنی و سبئوس به این سرزمین با عنوان تپرستان یاد کردهاند. به اعتقاد مورخان امروزی نام آمل برگرفته از نام قوم آمارد میباشد که دورانی در منطقه ما بین رود هراز و سفیدرود سکونت داشتند و در زمان اسکندر سرزمین آنها به قلمرو سرزمین تپور الحاق گشت و در زمان اشکانیان مردم آمارد به خاراکس کوچانده شدند و قوم تپور جایگزین آنان گشت. این محصولات به دلیل مقاومت بالا و همچنین سبک بودن، از محبوبیت بالایی برای کوهنوردان برخوردار هستند.

به دلیل طراحی فنری این چادرها با خارج کردن از کیف به راحتی باز میشود. این نوع از پارچه های برزنتی در برابر نور خورشید و رطوبت هوا مقاوت بالایی دارند. هر کدام از این محصولات دارای کاربردی هستند که بیشترین کارایی را در آن دارند . گیره و میلههایی که از فایبرگلاس تولید شدهاند در چادرهای با قیمت پایین نصب میشوند که نسبت به دو نوع دیگر قیمت کمتر، وزن بیشتر و دوام کمتری دارند. گیرههای از جنس کربن در چادرهای گران قیمت بکار گرفته میشوند که بسیار سبک و در عین حال قوی میباشند و قیمت آنها بالا است. یکی دیگر از انواع چادر مسافرتی، چادر های حلقه ای و تونلی هستند که شباهت زیادی به هم دارند. ابعاد و وزن چادر های مسافرتی هم دارای تنوع است. یکی از اولین و مهم ترین نکاتی که باید در خرید چادر مسافرتی در نظر بگیرید، ظرفیت آن است. شاید اولین نکته ای که به ذهن خریدار برسد که چرا 8 نفره؟ ᠎Th is a rticle w as written by GSA  Conte nt Generator DE MO᠎!

از قطعات چادر، میلهها و گیرهها میباشند که استحکام آنها اهمیت بالایی دارد. به خاطر داشته باشید كه تفاوت بسیار زیادی بین چادرهای خانوادگی برای سفرهای تفریحی تابستانی شما و چادرهای حرفهای برای كوهنوردی یا دیگر مصارف وجود دارد كه یكی از آنها ارتفاع داخل این چادرهاست. تنها محدودیتش هم این است کناره های آن استحکام کمتری دارد. چادر مسافرتی چارچوب دار، بیشترین فضا را دارد و به راحتی می توان در آن ایستاد. لایه محافظ چادر چارچوب دار، از جنس کتان و یا الیاف مصنوعی است. تیرک های این چادر از جنس پلاستیک با الیاف شیشه یا آلیاژ است. برای ماندگاری بالای چادر و استفاده طولانی مدت، این گیرهها و پایهها باید از جنس مرغوب و محکم و ضدزنگ باشند. چادری گرده ماهی نوعی چادر مثلثی است که یک تیر افقی دارد که دو تیرک عمودی در دو سمت چادر، از ان تیرک افقی حمایت می کند. کرباس از زمانهای قدیم یکی از پارچههای اصلی برای تهیه انواع چادر بوده و الان هم کاربرد دارد. چادر های گنبدی به آسانی قابل حمل هستند و اندازه شان هم قابل تنظیم است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن