7 حقایق ساده درباره بالش بادی توضیح داده شده

Harvard University Press. p. Vol. 2. Princeton: Princeton University Press. 9. Cambridge: Cambridge Universit

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

Harvard University Press. p. Vol. 2. Princeton: Princeton University Press. 9. Cambridge: Cambridge University Press. Saccenti, Edoardo; Smilde, Age K; Saris, Wim H M (2011). "Beethoven's deafness and his three styles". Saccenti, Edoardo; Smilde, Age K; Saris, Wim H M (2012). "Beethoven's deafness and his three styles". ↑ Solomon 1998, pp. ↑ ۷۱٫۰ ۷۱٫۱ Solomon 1998, p. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۷۶-۷۷. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۶۲. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۶۶. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۲۴. ↑ Mubashar, Laiba (۲۴ مارس ۲۰۲۳). این صفحه آخرینبار در ۱۵ آوریل ۲۰۲۳ ساعت ۱۸:۳۲ ویرایش شدهاست. ». یورونیوز فارسی. دریافتشده در ۲۳ مارس ۲۰۲۳. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۲۳. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۲۹-۳۰. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۷۵. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۳۴. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۳۰-۳۱. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۶۷-۶۸. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۶۳. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۶۸-۶۹. ↑ رولان، زندگانی بتهوون، ۸۱-۸۲. ↑ لودویگ، از بتهوون، ۹۶. ↑ لودویگ، از بتهوون، ۴۷. لودویگ، امیل (۱۳۶۵). از بتهوون.

سالیوان، ج. و.ن. (۱۳۶۵). مینارد سولومن موسیقیشناس در کتاب زندگینامهٔ بتهوون مفصل توضیح داده و اظهار داشته که ثابت شدهاست نامهٔ بدون تاریخ، که تحت عنوان «معشوقهٔ جاودانی» مشهور گشته، گیرندهاش آنتونی بودهاست. که ده سال از آهنگساز جوانتر بود، توسط بتینا فون آرنیم به خانوادهاش معرفی شد. بنای یادبود بتهوون در بن به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تولدش در اوت سال ۱۸۴۵ رونمایی شد. با توجه به اظهارات بتهوون در مورد شروع ناشنواییاش، تقریباً میتوان حدس زد که بیشترین آثاری که وی خلق کردهاست، در دورانِ کمشنوایی یا ناشنوایی او بودهاست. همانطور که یک سیارک، بتهوون ۱۸۱۵ نام گرفت. در بن شد (به درخواست فرانتس لیست، در کمتر از یک ماه طراحی و ساخته شد). در شهر لینتس، نگهداری میشود. دفتر یادداشتهای بتهوون بالغ بر ۱۱۰۰۰ صفحه است که در کتابخانهٔ دولتی برلین نگهداری میشود و برخی از آنها چاپ شدهاست. با این حال از مکاتبات و کتابهای گفتگو مشخص است که او پس از آن دوره، گاهبهگاه با زنان فاحشه ارتباط داشتهاست. ᠎This c᠎on​te​nt h​as been c᠎re at ed ​by G SA  Content᠎ Gen​erator Dem​over si᠎on.

این جشنواره در ابتدا نامنظم بود اما از سال ۲۰۰۷ همه ساله برگزار میشود. در سال ۱۸۴۲، مجسمهٔ موتسارت در سالزبورگ اتریش رونمایی شده بود، اما وین تا سال ۱۸۸۰، با مجسمه به بتهوون احترام نمیگذاشت. آنتونی ازدواج کرد و در اواخر سال ۱۸۱۲ با همسرش وین را ترک کرد و هرگز با بتهوون ملاقاتِ دوباره نداشت (یا ظاهراً اینطور به نظر میرسد)، اگرچه در سالهای بعد بتهوون با علاقهمندی از او نوشت و صحبت میکرد. بهنظر میرسد که آنتونی و بتهوون در طول ۱۸۱۲-۱۸۱۱ با هم رابطه داشتهاند. اما بتهوون قبلاً در سال ۱۸۰۶ شروع به آشکاری این مسئله کرده بود، هنگامی که او در مورد طرحهای موزیکال خود کار میکرد، خاطرنشان کرد: «بگذار ناشنواییهای شما دیگر راز نباشد، حتی در هنر». غم و اندوه بتهوون از این تلخی، در چند قطعه از آثارش مانند «سونات پیانو، اپوس ۱۳» به خوبی آشکار است؛ و شگفتی در این است که این غم در همهٔ آثار این دوره وجود ندارد، مانند سمفونی شماره ۱، که در سال ۱۸۰۰ ساخته شده و دارای نشاطِ جوانی است. چاه زردان دارای آب و هوای گرم و خشک است. مجموعهای از گفتاوردهای مربوط به لودویگ فان بتهوون در ویکیگفتاورد موجود است. اما با این حال بهنظر میرسد شیندلر مواردی جعلی از مطالب در خاطرات وارده کردهاست که نشان از تعصبات شخصی وی به بتهوون دارد.

مادر بتهوون بر اثر بیماری سِل درگذشت، بتهوون خودش این حدس را زده بود که مادرش مسلول است و این مشکل او را عذاب میداد، پس از آن وی در نامهای رنج و غمش را از این دو موضوع بیان کردهاست. تا چند سال درد خود را از دوستانش پنهان میکرد و از اجتماع گریزان بود، اما در سال ۱۸۰۱ دیگر نتوانست این راز را مخفی نگه دارد و طی نامههایی به دوستانش آن را بر ملا کرد. گفته میشود بتهوون در سال ۱۷۸۷، هنگامی که فقط ۱۶ سال داشت، طی سفری کوتاه به وین، برای اولین بار با موتسارت ملاقات میکند، اما چنین بهنظر میرسد که موتسارت توجهی به وی نمیکند. کتابها و مقالات متعددی دربارهٔ علت ناشنوایی وی منتشر شده که همیشه همراه با حدس و گمان بودهاست. در ویکیانبار پروندههایی دربارهٔ لودویگ فان بتهوون موجود است. به هر روی، علت ناشنوایی وی ناشناخته ماندهاست، اما با گمانهزنیهای مختلفی به بیماریهایی مانند تیفوس، خود ایمنی، لوپوس و حتی عادت وی در غوطهور کردنِ سرش در آبِ سرد برای بیدار ماندن نسبت داده شدهاست. مجموعهٔ بزرگی از سمعکهای بتهوون مانند شاخِ مخصوص گوش را میتوان در موزهٔ خانه بتهوون در بن، آلمان مشاهده کرد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بالش بادی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن